Szykując się do ślubu kościelnego wiedzieliśmy, że trzeba odbyć nauki przedmałżeńskie. Pracujemy w systemie zmianowym więc nie mogliśmy być ta takim tradycyjnym kursie. Znajomi polecili kapucyńskie nauki i postanowiliśmy zaryzykować. Nie powiem, byliśmy mile zaskoczeni: dobrze, rzetelnie i kompetentnie. Kawa też była … A na poważnie. Chcieliśmy podziękować za pomoc w odkryciu wartości modlitwy i małżeństwom za świadectwo bycia razem. Będziemy polecać bo warto, Ewelina i Piotr (22.09.22).

***

Niedawno wzięliśmy ślub na Podkarpaciu. Z uwagi na to, że mieszkamy i pracujemy od kilku lat we Wrocławiu szukaliśmy takiej formy, która pozwoli połączyć czas przygotowania z pracą. trafiliśmy do braci Kapucynów. I to był super czas. Dobre prowadzenie i okazja do inspirujących rozmów między nami. Nikt nic nam nie narzucał, ale czuliśmy, że prowadzącym na nas zależy, że są z nami. To jest ważne. Dziękujemy. Ewa i Robert (16.05.2022).

***

W miniony weekend odbyliśmy kurs i jesteśmy pod wrażeniem. Słuchaliśmy, jak w ciekawy sposób prowadzący dzielą się doświadczeniem ze swojego życia rodzinnego. Uświadomiliśmy sobie, jak ważne są sakramenty, w tym ten, który chcemy przyjąć – sakrament małżeństwa. Dobrze spożytkowany czas i duży plus dla prowadzących (…) , pozdrawiamy:) Paweł i Monika (18.03.2018).

***

Chcieliśmy od razu na świeżo przesłać swoje przemyślenia, którymi zajmujemy się cały weekend. Kurs był wspaniały i chętnie będziemy go polecać znajomym, ponieważ SERIO – nie wyobrażamy sobie by mógł być lepiej poprowadzony. Wszystkie informacje i nauki prowadzone przez mówców były przekazywane jasno i nie pozostawiały żadnych niedomówień, niejasności czy niezręcznej sytuacji. Myślimy, że poruszone przez prowadzących tematy, aspekty zostały przedstawione w pewnej całości, nie pozostawiając pytań. Waga i sens sakramentu małżeństwa zostały wyjaśnione w tak prosty sposób i przystępny, że słuchając ich można by zostać na kursie cały tydzień; dawało nam to tyle mocy i szczęścia, że ogóle  nie byliśmy zmęczeni a wręcz naładowani. Będziemy czerpać z tej baterii, bo wiemy skąd :). Jesteśmy baardzo zadowoleni i dziękujemy bardzo, że jesteście dla nas i że spotkaliśmy Was na naszej drodze. Bóg zapłać! Dąbrówka i Sebastian (4.10.2016).

***

Chcieliśmy podziękować za kurs przedmałżeński, w którym mieliśmy okazję brać udział. Był on wspaniale prowadzony, wiele rad i nauk z niego wynieśliśmy, ale też skłonił nas do rozmów na tematy, o których wcześniej nawet nie myśleliśmy. (Sara i Tomek (07.009.2016).